B E K L E Y İ N

Blog

Ankara Vinç Firması, vinçli kamyon, Ankara vinç, vinç, mobil vinç, ankara sepet kiralama, ankara hiyap kiralama, ankara vinç kiralama, vinç kiralama, sepetli vinç kiralama, hiyap, sepetli platform , oto kurtarma hizmetleri, ankara platform, çekici, forklift, ağır nakliye, ucuz vinç kiralama, 30 ton mobil vinç, 40 ton mobil vinç, 80 ton mobil vinç, 100 ton mobil vinç, 130 ton mobil vinç, 160 ton mobil vinç, 200 ton mobil vinç, 220 ton mobil vinç, 250 ton mobil vinç, 300 ton mobil vinç, 500 ton mobil vinç, 45 metre sepetli vinç, 47 metre sepetli vinç, 105 metre sepetli vinç, 50 metre sepetli vinç, 30 ton vinçli kamyon, 35 ton vinçli kamyon, 40 ton vinçli kamyon, 80 ton vinçli kamyon

Sepetli vinç kiralama

Sepetli Vinç Kiralama Firması Hakkında 

Ankara sepetli vinç kiralama firması olarak  vinçler, genellikle malzemeleri kaldırmak, indirmek ve yatay olarak hareket ettirmek için kullanılabilen bir makinedir. İş makineleri kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedirler. Her iş koluna uygun bir iş makinesi elbet mevcuttur. Bu iş makinelerinden bir tanesi de vinçlerdir. Taşıması zor olan yüklerin taşınmasında kullanılan vinçlerin farklı çeşitleri elbet mevcuttur. Sepetli vinçler bunlardan birisidir. Sepetli vinçler uzman olan bir operatör tarafından kullanılır. Sepetli vinç kullanan kişilerin bu işle ilgili eğitimli olduklarını belgeler nitelikte sertifika ile çalışmaları gereklidir. Aksi halde hem kendi hayatını hem de diğer çalışanların hayatını tehlikeye atmış olurlar. Yüksek binaların dış cephesine yapılan sıva işleminde, cam silme işlemlerinde, binaların dış tadilatında kullanılan sepetli vinçleri kiralayan birçok şirket vardır. Sepetli vinçlerde mobil vinçlerden birisidir. Seyyar olarak hizmet veren sepetli vinçler ihtiyaç duyulan yerlere rahatlıkla götürülebilmektedir. Şehir içi ya da şehir dışında sepetli vinç kiralaması yapan birçok işletme vardır.

Sepetli Vinç Kiralamanın Tarihi

Sepetli vinç kiralama genellikle ulaşılması güç olan yüksekliklerde gerekli bir durumdur. Yüksek binalara yapılan tabela montajı, cam silme, ağır olan bir yükün taşınması sepetli vinçlerin gerekli olduğu durumlar arasındadırlar. Sepetli vinçlerin iki farklı seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi örümcek adı verilen seçenektir ve üstü kapalıdır ve en çok tercih edilen seçenektir. Bir diğer seçenek ise makaslı platform olarak bilinir ve kamyonların çalışacağı yere kurulur ve kamyona ihtiyaç duyulan yere kurularak kamyona ihtiyaç duyulmaz. Sepetli vinç kiralaması saatlik veya günlük olarak yapılmaktadır. İhtiyaç duyulan yüksekliğe göre göre sepetli vinç kiralaması yapılmaktadır. 45metre-105metre arası olan yüksekliklere uygun şekilde sepetli vinç kiralama seçenekleri vardır.

Ankara Sepetli Vinç Kiralama Firmasının Özellikleri

Sepetli vinçler de diğer araçlar gibi periyodik bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Sepetli vinçlerin bakımı hayati önem taşır. Bakımların aksatılmadan yapılaması önemli bir işlemdir. Sepetli vinçlerin bakımı günlük ve aylık olarak yapılmaktadır. Hidrolik aksam oluşabilecek en ufak bir yağ sızıntısı bile çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Sepetli vinçlere yapılan rutin bakımlarının kayıt altına alınması olası bir arıza halinde gerekli olmaktadır.

 Sepetli vinç kullanan operatörlerin iş güvenliği ve iş sağlığı konularında bilgili ve eğitimli olmaları gereklidir. Olası kazaların ölüm tehlikesi içermesinden dolayı vinç operatörlerinin, sepetli vinç ile çalışırken iş sağlığı ve güvenliği kanununun ilgili bölümlerini kesinlikle bilmelidir. Sepetli vinçlerin çalışma mekanizması, acil durum müdahaleleri gibi konuların öğrenilmesi sepetli vinç operatörünün bilmesi gerekenler arasındadır.  

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir